Jaki jest najlepszy sposób na ocieplenie garażu blaszanego?

Choć dobrą alternatywą dla garażów blaszanych są garaże z płyty warstwowej, tak zwanej twardej, to proste „blaszaki” wciąż są chętnie wybierane ze względu na mniejszy koszt konstrukcji. Płyta warstwowa już na etapie produkcji zyskuje warstwę termoizolacyjną, natomiast cienka, nieocieplona niczym blacha może skutkować dotkliwym zimnem zwłaszcza w okresie zimowym.

Nieocieplony garaż z blachy skutecznie chroni samochód przed opadami deszczu czy śniegu, nie zapewnia jednak dostatecznej ochrony przed zimnem, co można kończyć się oblodzeniem szyb czy chłodnym wnętrzem samochodu. Nad ociepleniem powinnyśmy również pomyśleć, kiedy w takim „blaszaku” mamy warsztat pracowniczy.

Garaż blaszany można ocieplić od wewnątrz jak i od zewnątrz. W przypadku ocieplenia wewnętrznego dobrze jest dobrać cienką warstwę termoizolacyjną ze względu na to, że zwykle nie są to duże pomieszczenia i należy zachować odpowiednią kubaturę. Płyty PIR świetnie zdadzą egzamin z ocieplenia „blaszaka” – dzięki niskiemu współczynnikowi lambda można pozwolić sobie na cieńszą warstwę izolacji przy zachowanych właściwościach termicznych, a kubatura pomieszczenia pozostanie odpowiednia na tyle, żeby garaż można było wygodnie użytkować. Dzięki odporności na warunki chemiczne, biologiczne i atmosferyczne ocieplenie będzie mogło być eksploatowane przez długie lata.

narzędzia

Do ocieplenia od zewnątrz również można wykorzystać płyty PIR. Garaż można wykończyć wtedy tynkiem i elewacją, co na pewno ma wpływ na odczucia estetyczne. Przy decyzji o takiej formie ocieplenia dobrze jest wziąć pod uwagę rusztowanie do którego płyty zostaną przymocowane, na przykład drewniany stelaż.

Płyty PIR są gwarancją wytrzymałości na trudne warunki panujące wewnątrz i na zewnątrz garażu blaszanego.

Informacje na temat termoizolacji PIR oraz porady w tym temacie można uzyskać u Przedstawicieli Handlowych firmy BOKKA oraz u Specjalistów ds. Obsługi Klienta. Zapraszamy na naszą stronę internetową www.bokka.pl oraz do sklepu on-line www.sklep.izolacjepir.pl!

Sylwia Wełna, zespół BOKKA

ZOSTAW KOMENTARZ