Ocieplenie budy dla psa

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, dlatego każdy odpowiedzialny właściciel czworonoga powinien zapewnić mu ochronę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, niezależnie od tego czy buda wykorzystywana jest stale czy tylko czasowo z podziałem na wizyty w domu.

Na szczęście budy złożone z lichych desek to coraz rzadszy widok, a solidne psie domki zyskują na popularności. Takie rozwiązanie zapewnia psu komfort i bezpieczeństwo w przypadku gwałtownych zmian pogody.

Pierwszą ważną kwestią jest dopasowanie wielkości budy do psa. Aby było mu w niej ciepło, buda nie może być za duża w stosunku do psa. Małe psy będą marznąć w wielkiej budzie, podobnie jak dużym psom nie będzie wygodnie w małych budach. Odpowiednia wielkość domku to podstawa. W środku nie ma źródła ogrzewania, jedynym źródłem jest samo ciało psa, dlatego należy zadbać o to, żeby ciepło nie uciekało na zewnątrz. Dobrze jest przysłonić wejście do budy specjalną zasłonką lub skonstruować przedsionek, który ograniczy wpadający do środka wiatr.

pies

Najlepszym materiałem do ocieplenia budy są płyty izolacyjne PIR ze względu na swoją wytrzymałość na czynniki pogodowe i czynniki biologiczne oraz wytrzymałość na ścisk – co jest szczególnie ważne przy ociepleniu budy od gruntu.

Do ocieplenia budy sprawdzą się płyty PIR AL – od gruntu wystarczy zabezpieczyć ją płytą drewnianą, lub sklejką i wycielić posłaniem. W przypadku ścian poleca się dwie warstwy termoizolacji układanych na zakładkę i wykończonych odpowiednią elewacją, tj. wytrzymałym, zaimpregnowanym drewnem. Ocieplenia dachu nie powinno wykańczać się blachą, która w lecie bardzo się nagrzewa, a zimą wytraca ciepło, czyniąc budę niezdatną do użytkowania. Najlepiej zda się papa lub zaimpregnowane deski.

Tak dobrze ocieplona buda zapewni czworonożnemu przyjacielowi ciepło i komfort podczas odpoczynku.

Informacje na temat termoizolacji PIR oraz porady w tym temacie można uzyskać u Przedstawicieli Handlowych firmy BOKKA oraz u Specjalistów ds. Obsługi Klienta. Zapraszamy na naszą stronę internetową www.bokka.pl oraz do sklepu on-line www.sklep.izolacjepir.pl!

Sylwia Wełna, zespół BOKKA

ZOSTAW KOMENTARZ