Ocieplenie poddasza

Ocieplenie poddasza pozostaje wciąż bardzo ważną kwestią – jeśli zrobimy to źle, w lecie będzie się nieznośnie nagrzewać, w zimie natomiast straty ciepła spowodują znaczne ochłodzenie. Efektem może być zatrzymanie cyrkulacji powietrza, osiadający kurz, wysokie rachunki, a nawet wilgoć i grzyb.

Poddasze może mieć charakter użytkowy lub nieużytkowy, wszystko zależy od kubatury, która pozwoli nam lub nie, zaaranżować pomieszczenie do własnych celów. Dachy czterospadowe i mesandrowe ograniczają metraż; trzeba pamiętać, że pomieszczenie pozwalające swobodne użytkowanie powinno mieć przynajmniej dwa metry wysokości.

Poddasze przez strategiczne umieszczenie decyduje o temperaturze. Ocieplenie go płytami PIR gwarantuje pozwala na stabilną temperaturę wszystkich pomieszczeń w całym domu przez cały rok. Płyty PIR są materiałem niepalnym, odpornym na wilgoć i czynniki biologiczne. Wytrzymują znaczne przeciążenia, są sztywne i nie pylą przy montażu. Są bezpieczne dla ludzi i zwierząt.

Warto poddać pomieszczenia na poddaszu kompleksowej termomodernizacji, gdy:
• rachunki za ogrzewanie i klimatyzację są niewspółmiernie wysokie;
• w okresie zimowym cyrkulacja powietrza jest zatrzymana, a mikroklimat (odczucie chłodu, przeciągi) jest nieprawidłowy;
• w okresie letnim na poddaszu występuje nieznośny upał;
• stary typ izolacji cieplnej zdążył ulec zniszczeniu.

Ocieplenie poddasza można wykonać na różne sposoby, jednak najłatwiejszą metodą w trakcie remontu gotowego budynku, niewymagającą zdjęcia pokrycia dachowego, jest metoda podkrokwiowa. Łatwa w montażu, a dzięki temu, że płyty PIR mają bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła, można wykorzystać cienką warstwę izolacji, nie narażając pomieszczenia na zmniejszenie kubatury.

Niezależnie od tego, czy chcesz ocieplić poddasze w starym czy dopiero budowanym domu, Informacje na temat termoizolacji PIR oraz porady w tym temacie można uzyskać u Przedstawicieli Handlowych firmy BOKKA oraz u Specjalistów ds. Obsługi Klienta. Zapraszamy na naszą stronę internetową www.bokka.pl oraz do sklepu on-line www.sklep.izolacjepir.pl!

Sylwia Wełna, zespół BOKKA

ZOSTAW KOMENTARZ