Mostki termiczne, przez które ciepło ucieka z domu, można łatwo wykryć podczas badania kamerą termowizyjną. Na takie badania decydują się właściciele zarówno już istniejących domów przed planowaną termomodernizacją, jak i tych na etapie budowy.
Najlepsze badania termowizyjne wychodzą w okresie grzewczym, kiedy pogoda jest względnie stabilna, najlepiej również parę dni przed. Warunki powinny być bezwietrzne, a niebo zachmurzone, co gwarantuje zrównoważone temperatury. Jeśli warunki są mniej korzystne, powinno to być wzięte pod uwagę przy odczytywaniu wyników badań termowizyjnych.
Kamera termowizyjna umożliwia uzyskanie obrazu w zakresie promieniowania podczerwonego całych połaci lub tylko fragmentów, w zależności na jaki typ badania się zdecydowaliśmy. W dużym skrócie, badanie polega na pomiarze ilości energii elektromagnetycznej przekazywanej przez dany budynek. Przegląd budynku z użyciem kamery termowizyjnej przede wszystkim pomoże w: zwizualizowaniu strat energii, wykryciu uszkodzonej, zawilgoconej lub nie dość grubej izolacji, wykryciu mostków termicznych, wad konstrukcyjnych, wad w instalacjach elektrycznych i grzewczych. Badania termowizyjne mogą mieć charakter pełny lub uproszczony – pełny obejmuje przygotowanie dokładnej dokumentacji, która może być podstawą w sądzie do przedstawienia swoich roszczeń.
Termogram, czyli mapa rozkładu temperatur, na etapie budowy pozwala wychwycić zawczasu wady w izolacji termicznej i usunięciu ich, natomiast w starszych domach z zaplanowaną termomodernizacją, termowizja pozwala wykryć newralgiczne punkty, na których roboty w zakresie izolacji powinny być skupione.
Informacje na temat termoizolacji PIR oraz porady w tym temacie można uzyskać u Przedstawicieli Handlowych firmy BOKKA oraz u Specjalistów ds. Obsługi Klienta. Zapraszamy na naszą stronę internetową www.bokka.pl oraz do sklepu on-line www.sklep.izolacjepir.pl!
ZOSTAW KOMENTARZ