Ocieplanie przy gruncie – Płyty PIR

Każdy, kto chce ocieplić podłogę w istniejącym budynku staje przed dylematem, czy usuwać stare warstwy podłogi czy dołożyć warstwę termoizolacji do tej już obecnej. Każde z tych rozwiązań niesie ze sobą wady i zalety, o których więcej poniżej.

Docieplenie bez usuwania starych warstw podłogi oznacza przede wszystkim mniejszą ingerencję w konstrukcję podłogi, a co za tym idzie, szybsze i mniej kłopotliwe prace remontowe. Musimy jednak pamiętać, że podłoga z nową warstwą podniesie swój poziom o co najmniej 30 cm, zmniejszy się więc kubatura pomieszczeń. Drzwi zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne koniecznie będziemy musieli przyciąć lub wymienić na nowe. Przed przystąpieniem do tego typu ocieplenia warto zapoznać się z opinią eksperta, projektanta bądź inżyniera, który określi jednoznacznie stan podłóg i ich nośność.

Docieplenie z usunięciem starych warstw podłogi jest bardziej inwazyjne, ale pozwala na naprawienie bądź wymianę izolacji chroniącej budynek od wilgoci przechodzącej z gruntu. Dużym plusem w tym przypadku jest również zachowanie dotychczasowych wysokości pomieszczeń.

Czym ocieplać? Do ociepleń na gruncie warto użyć sztywnego i nienasiąkliwego materiału o dużym naprężeniu ściskającym. Płyty PIR z okładziną aluminiową lub ewentualnie z welonem szklanym są idealnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o to miejsce.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem płyt termPIR AL, ETX i innych, zapraszamy do kontaktu z naszymi Handlowcami, którzy zawsze chętnie pomogą i rozwieją wszelkie wątpliwości. Jesteśmy dostępni poprzez Messengera oraz drogą mailową i telefoniczną.

ZOSTAW KOMENTARZ