Коли застосовувати цю систему
Систему GS MW CH застосовуємо, коли клас реакції на вогонь A2-s1,d0 (негорюча) є проєктною вимогою, вимогою страховика або нормативу:
- Складські цехи з горючими товарами — склади паперу, деревини, пластмас, шин. Страховик часто вимагає негорючості стін, щоб обмежити поширення пожежі.
- Стіни розділення протипожежних зон — встановлені проєктом ПБ граничні стіни між зонами (наприклад, виробництво vs офіс, виробництво vs склад).
- Висотні будівлі >12 м — техніко-будівельні норми вимагають класу NRO (нерозповсюджуючий вогонь) або негорючості фасадів.
- Холодильні та морозильні камери з горючими товарами — коли CO² застосовується як холодоагент (PIR реагував би з аміаком при пошкодженні).
- Громадські будівлі — лікарні, школи, готелі — де A2 є стандартом через вимоги евакуації.
Пожежні параметри
Система вирізняється найвищим класом пожежної безпеки серед сендвіч-панелей:
| Параметр | GS MW CH | insPIRe® CH (PIR) |
|---|---|---|
| Реакція на вогонь | A2-s1,d0 (негорюча) | B-s1,d0 (горюча, нерозповсюджуюча) |
| Вогнестійкість EI | EI 120 / EI 180 / EI 240 | EI 30 / EI 60 (залежно) |
| Густина диму | s1 (найнижча) | s1 |
| Палаючі краплі | d0 (відсутні) | d0 (відсутні) |
| λ осердя | 0,044 Вт/(м·К) | 0,022 Вт/(м·К) |
Вибір GS MW vs insPIRe® — це компроміс: пожежна безпека vs ізоляційність. Для досягнення тієї самої величини U панель з мінеральної вати має бути в 2× товщою за PIR — наприклад, для U = 0,22 Вт/м²·К потрібно 200 мм MW vs 100 мм PIR.
Варіант QA — преміум для холодильного обладнання
GS MW QA-CH — це версія Quality Assurance:
- Покращений профіль замка з додатковим ущільненням PUS — краща повітропроникність
- λ осердя 0,040 Вт/(м·К) (vs 0,044 у стандарті) — на 10% краща ізоляційність
- Гігієнічний сертифікат PZH — допуск для харчових об’єктів
Монтажні вимоги
- Несуча конструкція — проєктується з урахуванням важчої панелі (густина 105 кг/м³ вати vs 40 кг/м³ PIR = ~у 2,5× важча панель).
- Довжина модуля стандартна 2,0–16,0 м. Максимальна довжина обмежена через вагу.
- Кріплення для сендвіч-панелей — типово видимі (вертикальний замок), довжина підбирається до товщини панелі.
- Сумісність замків — можна змішувати GS MW з insPIRe® CH (PIR) на об’єкті — наприклад, протипожежні стіни розділення з MW, решта з PIR. Потрібне узгодження з виробником.
Необхідні бляхарські обробки
Система із сендвіч-панелей використовує повний комплект дахових та стінових обробок:
- OB-01 / OB-02 — зовнішній / внутрішній кут
- OB-17 — маскувальна стику плит
- OB-22 — конькова (у випадку застосування як стіна даху)
- OB-36 — замикаюча плиту
Технічна документація
Система описана в Каталозі плит з мінеральною ватою GS MW (Gór-Stal, 2025-04-23, стор. 8–12). Класифікація A2-s1,d0 згідно з PN-EN 13501-1; класифікації вогнестійкості EI 120 / 180 / 240 згідно з PN-EN 1364-1 (нефасадні стіни) та PN-EN 1365-2 (перекриття).
Склад шарів
| # | Шар | Товщина | λ | Роль |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Сталевий оцинкований лист + поліестрове покриття 25 µm | 0.5–0.7 mm | — | зовнішня обшивка |
| 2 | Осердя — ламельна кам'яна мінеральна вата | 100–250 mm | 0,044 W/(m·K) | теплоізоляція та негорюча конструкція (105 кг/м³) |
| 3 | Сталевий оцинкований лист + поліестрове покриття 25 µm | 0.5–0.6 mm | — | внутрішня обшивка |
Коефіцієнт U залежно від товщини ізоляції
| Товщина termPIR® | U [W/m²·K] | Відповідає WT 2021 (дах U ≤ 0,15) |
|---|---|---|
| 100 mm | 0,43 | — ні |
| 120 mm | 0,36 | — ні |
| 160 mm | 0,27 | — ні |
| 200 mm | 0,22 | — ні |
| 250 mm | 0,17 | — ні |